סוד הכנתן של ההולוגרמות מתגלה בהרצאותיו של שמעון המאירי, בהסבר מפורט ובשפה פשוטה ובהירה. במהלכן, הופך הקהל שותף לדבר סודה של תורת ההולוגרפיה ולשילובה בעולם האומנות. ההרצאות מלוות בהולגרמות אמיתיות, מעשה ידי האמן.

הנושאים הנדונים בהרצאה כוללים בין השאר את סקירת התהליך ההיסטורי של המצאת ההולוגרפיה, האופטיקה של הראייה, טכניקות מתוך עולם הצילום, תורת האור ומהירותו ואספקטים פילוסופיים של הפיזיקה. נושאים אלו מועברים בצורה קלילה ונינוחה, המאפשרת גם לאלו שאינם קרובים לתחום הפיסיקה, להבין וליהנות.

המעבר בין נושאים אלו, מאפשר לקהל להיכנס באופן דמיוני ומודרך לתוככי המעבדה, כדי להכין במשותף הולוגרמה, תוך הדגמה של מכשיר הלייזר והצצה דרך עדשות אופטיות ייחודיות.

על ההולוגרמה הדמיונית יכול כל אחד מהקהל 'לדסקס' עם שמעון ואף "לקחתה עמו"… משך ההרצאה ורמתה מותאמים לקהלי יעד שונים: ילדים, נוער, סטודנטים ומבוגרים. ההרצאה יכולה להינתן בכל מקום, תוך המחשה והדגמה של מספר הולוגרמות, או תוך שילובה במסגרת תערוכת הולוגרמות קיימת.

בין המקומות בהם העביר שמעון המאירי את הרצאותיו:

המרכז הישראלי לחינוך למצוינות בירושלים, חברת אלאופ, משרד רו"ח "קסלמן את קסלמן", בתי ספר – מגמות אמנות ופיסיקה, בתי ספר למחוננים, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון, מועדון הנשים הדיפלומטי, אחוזת יערות הכרמל, מצפה הימים, נט"ל, חוגי בית למבוגרים, חוגי העשרה, ימי עיון של חברות ועוד.

המלצות
אורט הורוביץ - נתניה
מצויינות 2000 - אורט נתניהו - קרית מוצקין
ביה"ס יגאל אלון - גבעתיים